Adresy URL a pozycjonowanie stron

Adresy URL a pozycjonowanie stron

Adresy URL a pozycjonowanie stron

pozycjonowanie - adresy URL

Jednym z podstawowych elementów każdej strony www są adresy URL. Każda strona, wpis, kategoria czy post, a także załącznik w postaci zdjęcia, filmu, dokumentu lub muzyki, ma na serwerze swój unikalny adres URL. Czy wiesz, że umiejętnie tworząc adresy można w bardzo mocny sposób wpływać na poprawę pozycji strony w Google? Wykonując audyty SEO, często mamy do czynienia z nieprawidłową, a czasami wręcz przypadkową konstrukcją adresów. Jest to jedna z pierwszych rzeczy do naprawienia, która w krótkim czasie może przynieść niesamowite efekty. Przedstawiamy zatem najważniejsze informacje, które powinniście znać na temat pozycjonowanie i adresów w obrębie Waszej strony www.

Czytelne adresy URL

Adresy mogą mieć różny format, ale najpiękniejsze jest to, że mamy nad nimi pełną kontrolę. Zamiast stosować adres w postaci przypadkowego ciągu znaków, warto nadać im sens i czytelność, stosując słowa odwołujące się do zawartości strony. Zbudowane w ten sposób adresy ułatwiają pozycjonowanie stron, poprawiając również ich czytelność. Czytelność adresów URL ma również znaczenie przy mocno rozbudowanych serwisach, składających się z setek stron, pozwalając zachować ich hierarchiczność.

Myślnik czy podkreślnik

To jedno z częstszych pytań, która nasza agencja SEO otrzymuje. Czy linki SEO i adresy URL powinny zawierać myślniki czy podkreślniki? Nie mamy wątpliwości, że należy stosować właśnie myślniki, czyli te poziome kreski „-”. Dlaczego? Odpowiedź jest wręcz banalna. Google nie interpretuje prawidłowo podkreślników. Występowanie tych znaków w adresach URL jest ignorowane. Natomiast myślniki są odczytywane jako spacja, co pozwala zachować pełne brzmienie adresu, w którym mogliśmy umieścić ważne dla pozycjonowania stron słowa kluczowe.

Katalog ROOT na serwerze

Pozycjonowanie stron wiele uwagi poświęca temu, aby najważniejsze strony były umieszczone głównym katalogu Twojej strony. Katalog ten nazywany jest popularnie ROOT i znajduje się w nim zawartość, wyświetlana zaraz po pierwszym ukośniku w adresie URL. Przykład: www.STRONINTERNETOWA.pl/kontakt. Kontakt jest właśnie umieszczony w katalogu ROOT. W tym samym miejscu powinny znajdować się pozostałe ważne podstrony, takie jak cennik, oferta i pozostałe.

Pozycjonowanie, a wielkość liter adresów URL

Czy wykonując pozycjonowanie, agencja SEO powinna przestrzegać zasady, aby adresy URL były pisane wyłącznie z małych liter?

Zdecydowanie tak. Wielkość liter w adresach URL może mieć znaczenie dla prawidłowego wyświetlania strony, a także uzyskania oczekiwanych wyników pozycjonowania. Jeśli adres URL będzie posiadał kilka liter małych i wielkich, a linki SEO w całości zostaną napisane małymi literami, ich skuteczność może być zerowa. Aby uniknąć takich wpadek, dla własnego bezpieczeństwa, wygody pracy i przejrzystości treści, należy tworzyć adresy wyłącznie z użyciem małych liter. Wyjątkiem mogą być adresy URL utajnione, które są wyłączone z indeksowania i do których chcemy utrudnić przypadkowy dostęp.

Adres URL ze słowami kluczowymi

Dlaczego nie wykorzystać adresu URL, aby umieścić w nim słowa kluczowe? Nic nie stoi na przeszkodzie, oczywiście pod warunkiem że będzie to miało sens i słowa będą nawiązywać do zawartości strony. Przy większej ilości słów kluczowych w jednym adresie, należy pamiętać o oddzieleniu ich myślnikiem. Zabieg ten ma bardzo pozytywny wpływ na pozycje witryny w wyszukiwarce Google. Adresy URL powinny być nie za długie i przede wszystkim, powinny zawierać ważne dla podstrony słowa kluczowe.

Call Now ButtonZADZWOŃ

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii. Wiecej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij